... ... Magic Kids Turkey Ana Okulu Magic Kids Turkey Kres ...

PAYLAŞIM SAATİ

Evde oturduğumuz şu günlerde çocuğumuzla birlikte yapabileceğimiz etkinliklerden birkaç öneriyi sizler için paylaşıyoruz

AİLE KATILIMI ÇALIŞMALARI

ÇOCUK–AİLE-OKUL ÜÇGENİNDE YAŞANANLAR Çocuk hayatı en genel ifadesiyle, ev ve okul yaşantılarından oluşan bir bütündür. Bu nedenle Okulöncesi eğitim programlarının başarısı aileler tarafından verilen desteğe bağlıdır. Çünkü aile desteğinden yoksun bir program kalıcı davranış değişiklikleri sağlamada yetersiz kalacaktır. Bu nedenledir ki, Magic Kids Anaokulu olarak “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Programı” uyarınca “Aile Katılımı Çalışmaları’nı bireysel görüşmeler, aile seminerleri, aile katılım etkinlikleri ile 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı içerisinde uygulayacağız.

Çocuğumla Nasıl Oyun Oynamalıyım

Çocuklar en çok oyun oynamaktan hoşlanır; oyunla öğrenir, oyunla eğlenirler. Oyun oynamanın sayısız faydası olduğu çeşitli kaynaklarca ispatlanmış olmasına rağmen, çocuğuyla birlikte oyunlar oynayan aile sayısı malesef sınırlı sayıdadır. Hemen her yetişkin gibi siz de çocukluğunuza özlem duyarken, gelin çocuğunuzla etkili oyun oynayarak onun da ilerde bu günleri mutlulukla hatırlamasına yardım edin.